Rekolekcje wielkopostne dla organistów

1. Z polecenia Księdza Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego zawiadamiam, że najbliższe rekolekcje dla organistów odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Dąbrowicy Lublina w następujących dwóch terminach:

1 tura – 02 (poniedziałek) – 03 (wtorek) marca 2020 r.

oraz:

2 tura – 06 (piątek) –  07 (sobota) marca 2020 r.

1. Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 9.00 pierwszego dnia i kończą o godz. 16.00 dnia następnego.
  2. Proboszcz lub rektor kościoła, jako odpowiedzialny za zgłoszenie organisty, zgłasza sam lub zleca zgłoszenie udziału samemu zainteresowanemu na jeden z powyższych terminów rekolekcji
    w terminie do 15 lutego 2020 r. Z uwagi na sprawy organizacyjne, związane z funkcjonowaniem domu rekolekcyjnego, usilnie proszę o przestrzeganie powyższego terminu.
  3. Zgłoszenia można dokonać:

– listownie pocztą zwykłą na adres: ks. Tomasz Lisiecki, ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, 20-950 Lublin;

– pocztą elektroniczną na adres: t.lisiecki@diecezja.lublin.pl;

– smsem na numer: 508104002.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko i parafię organisty oraz wybrany termin.

1. Przypominam, że zgodnie z dekretem Metropolity Lubelskiego zatwierdzającym Status Organisty w Archidiecezji Lubelskiej z dnia 28 października 1999 r. uczestnictwo organistów w rekolekcjach jest obowiązkowe, niezależnie od formy zatrudnienia, a brak udziału w rekolekcjach jest poważnym zaniedbaniem obowiązków.
  2. Usprawiedliwienie ewentualnej absencji organisty winno być dokonywane przez proboszcza wyłącznie w formie pisemnej i przesłane na powyższy adres.
  3. Organista ma obowiązek uczestniczyć we wszystkich punktach programu rekolekcyjnego.