Rekolekcje 10-11.03 oraz 14-15.03.2014 r.

Rekolekcjonista: ks. Mirosław Bielecki
Celebrans Mszy na zakończenie rekolekcji: bp Artur Miziński

W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu zakończyliśmy doroczne rekolekcje dla organistów naszej Archidiecezji. W obydwu turach udział wzięło 120 muzyków kościelnych. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Mirosław Bielecki – duszpasterz wspólnoty z Kaliszan. Tematyka rekolekcji dotyczyła rozumienia istoty Bożego Miłosierdzia. Kapłan prowadzący rekolekcje ukazywał istotę wspomnianego dogmatu zawartą na kartach Starego Testamentu. Dwa kluczowe terminy hesed i  rahǎmim doprowadziły nas do rozumienia największego przymiotu Pana Boga. Ćwiczenia rekolekcyjne były również okazją do modlitwy Liturgią Godzin – modlitwy całego Kościoła. Mieliśmy również możliwość wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której rekolektanci mieli sposobność doświadczenia Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Spotkanie na rekolekcjach było okazją do wspólnej Eucharystii z ks. bp. Arturem Mizińskim i kanclerzem Kurii Metropolitalnej ks. Krzysztofem Kwiatkowskim.

Tematy części warsztatowej:
* Manieryzmy wokalne muzyków kościelnych
* Dobór repertuaru liturgicznego
* Odpowiedzi mszalne
* Repertuar liturgiczny na I cz. Wielkiego Postu
* Nowe pieśni ku czci św. Jana Pawła II
* Promocja książki: Śpiewajcie Panu. Propozycje pieśni mszalnych na każdy dzień roku liturgicznego autorstwa Adama Łaguny, Renaty Syty, Stanisława Diwiszka.