Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę 18.11.2023

Zaproszenie na XIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Muzyków Kościelnych na Jasną Górę 18 listopada 2023 r., hasło pielgrzymki: „Wierzę w Jeden, Święty, Powszechny, Apostolski Kościół”.

Zapraszam organistów, dyrygentów Archidiecezji Lubelskiej do wspólnego pielgrzymowania.

Wyjazd 18.11.2023 r. o godz. 4.00 rano z parkingu przy Archikatedrze Lubelskiej.

Zgłoszenia na adres email: tomaszlisiecki77@gmail.com do 25.10.2023 r.

Program:

10.00 – Sala Papieska prezentacja grup, powitanie – o. dr Nikodem Kilnar OSPPE, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych

10.10 – Liturgia pokutna, przewodniczy: o. Nikodem Kilnar OSPPE.

Spowiedź indywidualna podczas Liturgii Pokutnej w Sali Papieskiej

11.30 – Sala Papieska, konferencja – ks. dr Janusz Drewniak, przewodniczący Komisji ds. Muzyki Kościelnej w Diecezji Włocławskiej, temat: “Qui bene cantat bis orat” (św. Augustyn). W trosce o duchowy kształt śpiewu w liturgii.

Po konferencji agapa.

13.00 – Przygotowanie wspólnych śpiewów na Eucharystię w bazylice jasnogórskiej.

13.30 – Msza św. z homilią w bazylice – przewodniczy bp Piotr Greger, Przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, Przewodniczący Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej KEP; koncelebransi: Duszpasterze Muzyków Kościelnych

Po Komunii św. – modlitwa i zawierzenie Matce Bożej wszystkich Muzyków Kościelnych w Polsce

14.45 – Uroczysty koncert w wykonaniu:

Chór Stabat Mater z sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym

Chór Canto z Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku

Podczas naszej pielgrzymki w przedsionku Sali Papieskiej będą do nabycia materiały dla organistów i dyrygentów, wydawnictwa muzyczne. Materiały można będzie nabyć przed rozpoczęciem pielgrzymki oraz w przerwach. Jak każdego roku zostanie przygotowany pamiątkowy certyfikat uczestnictwa dla chórów, scholi i zespołów.