Rekolekcje wielkopostne organistów AL 27-28.02.2023

Tegoroczne rekolekcje poprowadził ks. dr Andrzej Widak z Rzeszowa. Ponadto podczas rekolekcji odbywały się zajęcia wokalne (indywidualne i grupowe) z Agnieszką Tyrawską Kopeć i Grzegorzem Pazikiem. Niektórzy organiści brali udział w konsultacjach z praktyki organowej u Stanisława Maryjewskiego. Podczas rekolekcji wysłuchaliśmy również dwóch referatów. Jeden przedstawiał dzieje chórów w Diecezji Lubelskiej w czasach posługi biskupiej Stefana Wyszyńskiego (ks. Tomasz), drugi zaś podejmował problematykę pieśni na uwielbienie (Adam Łaguna).  Podczas rekolekcji poznaliśmy nowe pieśni liturgiczne (24).

Następne rekolekcje będą miały miejsce w Dąbrowicy w następujących turach: 19-20.02.2024 i 23-24.02.2024. Serdecznie zapraszamy do wpisania sobie jednego z terminów do kalendarza 🙂