I Przegląd Pieśni Maryjnej Gaude Mater w kościele św. Rodziny – Puławy 21 maja 2023 r.

W wydarzeniu wzięły udział:

1. Chór La Familia – dyr. Krzysztof Staszewski. Utwory: Pieniem Cię Pani, Totus tuus,
  2. Chór z parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim – dyr. Zdzisław Wrona, Utwory: Prowadź nas Matko, Jasnogórska można Pani,
  3. Chór parafialny ze Stróży – dyr. Robert Różycki. Utwory: Gwiazdo zaranna, Bogarodzico Dziewico,
  4. Chór parafialny z Wohynia – dyr. Arkadiusz Ostrowski. Utwory: O Matko miłościwa, Witaj Maryjo, Matko Miłości,
  5. Ewelina Biaduń – solo – Ave Maria (Bacha/Gounoda), akomp. Krzysztof Staszewski,
  6. Justyna Staszewska – solo – Ave Maria (H. Seroka), akomp. Krzysztof Staszewski,
  7. Natalia Strumnik – solo – Ave Maria (F. Schubert), akomp. Krzysztof Staszewski.

Na koniec rozdano podziękowania dla uczestników i dyrygentów. Wszyscy wykonawcy zostali zaproszeni na coś słodkiego.

Archidiecezjalna Komisja ds. Muzyki Kościelnej składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania I Przeglądu pieśni Maryjnej: dyrygentom, chórzystom, solistom. Szczególne podziękowania składamy Krzysztofowi Staszewskiemu – głównemu pomysłodawcy i organizatorowi – organiście i dyrygentowi z parafii pw. św. Rodziny w Puławach.