Życzenia 2017

Lublin 22.11.2017 r.

Drodzy Muzycy Kościelni

Przeżywamy dziś święto naszej Patronki – św. Cecylii. Męczeństwo, które mężnie przyjęła było ostatnim, wymownym akordem wieńczącym Jej święte życie. Ponieważ była świętą, oddaną Panu Bogu, nawet w ostatnich sekundach życia – jak podają źródła – jednym zdaniem nawróciła około 400 żołnierzy. Taka Patronka zobowiązuje! Oddana Bogu i Jego sprawom, mężna w wyznawaniu wiary, aż po śmierć męczeńską.

Życzę wszystkim Drogim Muzykom Kościelnym Archidiecezji Lubelskiej: organistom, dyrygentom chórów i schol liturgicznych, chórzystom, śpiewającym i grającym w scholach, kantorom i psałterzystom, aby wzór świętej Cecylii zapalał nas do pracy, często bardzo ofiarnej, ale też nie zawsze docenionej. Niech Jej świętość i odwaga będzie dla nas zachętą, abyśmy w liturgii Kościoła byli stróżami muzyki świętej, godnej świątyni. Niech więc też nie zabraknie odwagi w dzieleniu się nowymi utworami liturgicznymi z wiernymi, którzy przychodzą do naszych kościołów. Niech wreszcie nasze życie stanie się pieśnią ku chwale Stwórcy, abyśmy każdego dnia byli świadkami Bożego piękna.

Ks. Tomasz Lisiecki

Zmieniony: Wtorek, 21 Listopad 2017 21:25